Gdzie używa się przejść szczelnych?

Z roku na rok studnie betonowe stają się coraz mniej popularne, przede wszystkim ze względu na coraz większy dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnych. Te gospodarstwa, które nie mają możliwości podłączenia do instalacji, często są nadal zmuszone korzystać ze studni. Może ona być niezbędna do działania przydomowych oczyszczalni ścieków.

Jakie szczelne przejścia do studni?

przejścia szczelne do studni betonowychPomimo tego, ze studnie nie są już tak samo popularne jak kiedyś, nadal część gospodarstw musi  z nich korzystać. Dotyczy szczególnie tych domów, który wykorzystują przydomowe instalacje do oczyszczania ścieków. Aby taka instalacja mogła działać prawidłowo, musi mieć zapewniony stały dostęp do wody ze studni. Pomóc w tym mogą przejścia szczelne do studni betonowych. Są one niezbędne szczególnie dlatego, ze to właśnie w miejscach, gdzie dana instalacja przechodzi przez ściany najtrudniejsze jest zachowanie szczelności. Przejścia szczelne są zaś stosowane w przepustach, aby idealnie doszczelnić to miejsce i zapobiegać rozwojowi korozji, która mogłaby spowodować rozszczelnienia. Mają one postać niewielkich, okrągłych elementów, wykonanych z kwasoodpornej stali. Przejścia szczelne są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu można je lepiej dobrać do danego odcinka naszej instalacji. Dzięki wykonaniu z cynkowanej, kwasoodpornej stali, przejścia szczelne wysokiej jakości są niemal całkowicie odporne na działanie korozji, która to jest najczęstszym powodem nieszczelności instalacji. Przejścia szczelne są coraz częściej wykorzystywane również w instalacjach gazowych.

Bardzo ważnym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków jest studnia. Jest ona niezbędna, aby zapewnić oczyszczalni stały dostęp wody, koniecznej do procesów neutralizacji ścieków. Tworząc połączenie miedzy studnia a oczyszczalnią bardzo ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednią szczelność.