Etykieta na własny produkt

 

Chyba każdy się z tym zgodzi, że obecnie na rynku mamy ogromną konkurencję w każdej branży. Duża ilość firm z tej samej branży, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych stara się pozyskać jak największą liczbę klientów i uzyskać tak zwany monopol. Jeśli chcemy utrzymać się na rynku, to musimy się czymś wyróżniać na rynku, w innym przypadku pozostaniemy niezauważeni.

Jak wykonuje się etykietę?

etykiety własne na miódDecydując się na rozpoczęcie działalności w handlu musimy zapoznać się z ogólnymi zasadami, które umożliwią nam przetrwanie na rynku i rozwinięcie firmy. Jeśli chcemy wprowadzić własny produkt do sprzedaży, to musimy zadbać o to, aby potencjalni klienci w łatwy sposób zauważali nasz produkt. Ludzie kupują oczami. Oznacza to, że kupują to co im się spodoba, a dopiero po zakupie wyrabiają sobie opinię. Jeśli klient nie zauważy naszego produktu, nie przyciągnie go opakowanie, to nie dokona zakupu. Jest to zależność, która sprawdza się przy pierwszych zakupach. Dla nas jako osób, które chcą coś sprzedawać oznacza to, że musimy tak skonstruować nasz produkt, aby przyciągnął uwagę, a następnie sprawił pozytywne wrażenie, co sprawi że klient wróci po ten produkt przy następnych zakupach. Dobrym przykładem jest miód. Będąc pszczelarzem warto wykonać etykiety własne na miód. Estetyczna etykieta potrafi zdziałać cuda. Tworząc etykietę na słoiki z miodem musimy pamiętać o tym, aby taka etykieta dobrze wyglądała, a także zawierała wszystkie ważne informacje o naszym produkcie.

Pomijając już koszty samej produkcji takich etykiet, ponieważ ten koszt jest uzależniony od tego jak dużą liczbę takich etykiet potrzebujemy. Cena za jedną etykietę maleje wraz ze wzrostem zamówienia. Koszt całego procesu potrzebnego do powstania takiej etykiety jeszcze na etapie przedprodukcyjnym to kwota w granicach kilkuset złotych.