Do czego zimą przydaje się chlorek wapnia?

 

Zima to najromantyczniejsza pora roku. Ulice są pokryte grubą warstwą białego puchu, a z nieba sypią się zachwycające płatki w różnych kompozycjach. Krajobraz jednak zmienia się gdy miękki puch zmienia się w szarą breję, która zalega na drogach i uniemożliwia normalne poruszanie się, zachwycające płatki zmieniają się w mniej zachwycające krople deszczu.Czy istnieje środek, który może odczarować zimowe ulice i przywrócić im bezpieczeństwo?

Chlorek wapnia w walce z zimą

higroskopijny chlorek wapniaMagiczny środek ułatwiający utrzymanie dróg zimą to nic innego jak chlorek wapnia. Charakteryzuje się on niezwykłą zdolnością do pochłaniania wilgoci. Higroskopijny chlorek wapnia doskonale więc pochłania wilgoć zgromadzoną na nawierzchniach takich jak ulice czy chodniki. Ten związek ma jeszcze jedną wyróżniającą go cechę: doskonale sprawdza się w bardzo niskich temperaturach i można go stosować w temperaturze do nawet -55 stopni Celsjusza. Jest odporny na ekstremalne warunki a przy tym sam wytwarza ciepło, które redukuje oblodzenia. Ponadto, chlorek wapnia jest świetną alternatywą dla soli drogowej przy odśnieżaniu dróg. Jego zaletą jest to, że jest przyjazny dla środowiska i nie przedostaje się do wód gruntowych. To rozwiązanie zatem jest bardzo korzystne do stosowania w okresie jesienno-zimowym. Higroskopijny chlorek wapnia sprawdza się nie tylko w dbaniu o drogi, ale w bardziej prywatnych warunkach, np. przy śliskich podjazdach do garaży.

Aby w pełni móc cieszyć się urokami zimy, przede wszystkim należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. To z kolei gwarantują przejezdne ulice i chodniki w dobrym stanie, na których nie musimy obawiać się upadku. Chlorek wapnia to idealne rozwiązanie gdy zależy nam na skutecznym środku gwarantującym wydajność i bezpieczeństwo.