Czy opłaca się emigrować busami do Holandii?

Emigracja, to pojęcie znane od wielu lat. Pierwsze masowe emigracje miały miejsce dawno temu, dokładnie w dziewiętnastym wieku była tak zwana wielka emigracja. Wtedy to kilkadziesiąt tysięcy ludzi z Państwa, którego nie było na mapie wyemigrowało do Wielkiej Brytanii, Francji i tak dalej.

Kujawsko pomorskie busy do Holandii są pełne

busy do holandii Jednak tak jak dzisiaj było to czymś spowodowane, nie tak od niechcenia. Dawniej, to był jednak strach przed represjami, jakie mogły dotknąć ludzi po upadku powstania listopadowego. Była to właśnie główna przyczyna emigracji. Dzisiaj represji się obawiać nie musimy, jednak ludzie również emigrują. Czemu? Ponieważ nieraz w naszym kraju można czuć się jak w państwie represjonowanym. Dlatego właśnie busy do Niemiec są niemal zawsze pełne, zresztą tak samo jak busy do Holandii kujawsko pomorskie, Anglii, Irlandii i tak dalej. Zauważmy jednak, że oprócz biedy jest jednak rzeczywiście jeszcze jeden powód ważniejszy dla emigrantów. Strach i właśnie dlatego busy z Belgii do Polski są również trochę bardziej zapełnione, niż jeszcze kilka lat temu. Belgia była również przyjemnym krajem dla nas, Polaków, jednak coraz częściej uciekamy z tego miejsca, chociaż w sumie przez decyzje, jakie podejmują Niemcy, coraz więcej pracujących emigrantów również ucieka poprzez busy z Niemiec do Polski, ponieważ nikt nie chce pracować na zgraję ludzi, którzy chcą tylko czerpać świadczenia socjalne i nic od siebie nie dawać.

Wiadomo, że znaleźli by się tacy, którzy będą normalnie pracowali, jednak ilu ich będzie? Ciężko powiedzieć. Wiem natomiast, że po najbliższych latach, że etniczność w europie może ulec całkowitej zmianie.