Czas coraz dokładniejszy

W ostatnim czasie na naszym stadionie miejskim odbyły się zawody w biegu na 300 m. Zawody obywały się jak co roku pod patronatem prezydenta miasta i wygrał zawodnik, który w zeszłym roku był na ostatnim miejscu. Jest to niesamowity progres jeżeli chodzi o tego typu zawody.

Najnowsze pomiary czasów

sprawdzony pomiar czasuZawody były wyjątkowe, gdyż jako pierwszy też został testowane były nowe urządzenia do mierzenia czasu.Pooli dochodzi się od tradycyjnych stoperów, które miały zbyt duży margines błędu, a na tej rangi zawodach liczą się dosłownie tysięczne sekundy. Lokalna firma, dostarczyła najnowocześniejsze urządzenia do mierzenia czasu. Wykorzystują one technikę laserową, dzięki czemu jest to najbardziej sprawdzony pomiar czasu jaki można tylko zmierzyć. Na całym świecie precyzyjne pomiary czasu, są wykonywane przez maszyny na podczerwień. Nasze zawody dzięki temu urosły do rangi ogólnoeuropejskich, gdyż ten system mierzenia czasu jest obecny na wszystkich najważniejszych imprezach na świecie. W systemie tym wiązka laserowa jest przypisana do każdego zawodnika i każdy ma mierzony czas niezależnie od wszystkich, co ma zapobiec zbyt dużej liczbie pomyłek robionych przez sędziów na tego typu zawodach. System ten tylko ułatwi pracę sędziów z których zejdzie duże ciśnienie, gdy mają podać sporny werdykt. Niejednokrotnie marzenia o wygranej zawodników przepadały, gdyż ich czas był źle mierzony

Jeszcze nie tak dawno temu, każdy z  zawodników miał przydzielonego swojego własnego sędziego do mierzenia czasu,  co podlegało małej kontroli przez co wyniki mogły być w łatwy sposób fałszowane. Dzięki najnowocześniejszemu systemowi pomiaru czasu do takich sytuacji już nigdy nie będzie dochodzić. Jesteśmy zadowolenie, że technologie wchodzą do świata sportu i poprawiają jego jakość.