Cięcie liter za pomocą głowicy laserowej

W ostatnich latach coraz bardziej powszechne staje się wykonywanie spersonalizowanych projektów, stanowiących dopełnienie aranżacji mieszkania lub domu. Jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarkach są wycinane litery, które mogą pełnić atrakcyjną formę ozdoby w pobliżu zdjęć rodzinnych, czy jako element wystroju pokoiku dziecięcego. 

Projekt liter do cięcia plexi

równe cięcie plexi laseremWykonywanie projektów z trwałego tworzywa jakim jest materiał typu plexi znajduje mnóstwo zastosowań. Jednym z nich jest wspomniana już wcześniej produkcja liter i napisów na indywidualne zamówienie klienta, która zapewnia nam perfekcyjny efekt, jakim jest równe cięcie plexi laserem, dzięki czemu zyskujemy gwarancję świetnej jakości oraz trwałego wykonania. Jest to możliwe m. in. dzięki precyzyjnej technologii cięcia laserowego, która wykorzystuje podatność tzw. materiałów miękkich na działanie głowicy laserowej pod wpływem temperatury. Zamawiając indywidualny projekt do cięcia laserowego mamy możliwość skorzystania z oferty, jakie proponują nam firmy specjalizujące się w obróbce materiałów miękkich za pomocą głowicy laserowej lub wykonania własnego konspektu czcionki. W tym celu niezbędne jest posiadanie programu do grafiki wektorowej, która umożliwia dowolne przeskalowanie wykonanego rysunku bez utraty jakości obrazu. Pamiętajmy, aby grubość zastosowanej w projekcie linii nie przekraczała 0,05mm. Rysunki wykonujemy wyłącznie kolorem czarnym. Miejmy na uwadze również fakt, że technologia wykorzystujące termiczne działanie wiązki laserowej nie dopuszcza możliwości zastosowania kolorów w projekcie graficznym, dlatego w trakcie jego realizacji stosujmy tylko linie.

Cena za wykonanie cięcia laserowego zazwyczaj jest ściśle związana z czasem niezbędnym na pracę głowicy laserowej i wynosi średnio około 2zł/ min. Jeżeli mamy problem, bądź nie dysponujemy odpowiednim programem, który umożliwi nam realizację wymarzonego projektu- skorzystajmy z pomocy doświadczonych specjalistów. Cena za wykonanie wstępnego konspektu do ciecia laserem to około 60zł/h.