But korekcyjny czy profilaktyczny?

 

Jako dorośli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zaniedbania, do których dopuściliśmy za młodu przypominają o sobie w późniejszym wieku. Żadnych wad wykrytych w wieku dziecięcym nie można bagatelizować. To czas, kiedy mamy jeszcze szansę na całkowite leczenie, korektę nieprawidłowości i profilaktykę.

Jakie są ceny dziecięcych butów korekcyjnych?

buty korekcyjne dla dzieciProfilaktyką może a nawet powinien zajmować się każdy rodzic, ale co jeśli już na nią za późno? Idziemy do ortopedy i okazuje się, że nasze dziecko potrzebuje butów korekcyjnych. Czy powinniśmy panikować? Absolutnie nie. Co prawda w takim przypadku na profilaktykę już za późno i musimy zamówić buciki ortopedyczne, co nie oznacza, że dziecko z wady nie „wyrośnie”. Dzieci jest zdecydowanie łatwiej „nastawić”. Kości dorosłych są już ukształtowane i niepodatne na korekty. Dlatego wszelkie zajęcia korekcyjne czy sprzęt korekcyjny są przeznaczone dla osóbek młodych. Tych w fazie rozwoju i wzrostu. Jak już zostało wspomniane buty korekcyjne dla dzieci powinny być zrobione na zamówienie zgodnie z wytycznymi od ortopedy. Te wytyczne zależne są od wady jaką nasze dziecko ma. Może to być: koślawość kolan i stóp, płaskostopie czy szpotawość. Buciki ortopedyczne kosztują około pięciuset złotych, ale Narodowy Fundusz Zdrowia do pewnej kwoty refunduje ten zakup. Warto zorientować się jakie aktualnie przepisy panują w tym temacie. Pamiętajmy, że noszenie bucików przyniesie rezultaty dopiero za jakiś czas.

To nie jest tak, że od razu po założeniu wszystko się naprawi. Nauka poprawnego chodzenia i kształtowania się prawidłowej postawy trwa długo. Ale jeśli nasze dziecko jest pod opieką specjalisty, a my działamy zgodnie z wytycznymi, buty korekcyjne przyniosą pożądane rezultaty, a my nawet nie będziemy wiedzieć, kiedy to nastąpiło.